سایت جهان کودک

کتاب هدیه بگیرید و هدیه بدهید

چرا جهان کودک ؟

« جهان کودک در نقاشی »  حدود ۲۰ سال پیش در جریان  تولید یک برنامه ی تلویزیونی با موضوع روش های صحیح آموزش هنر به کودکان، متولد شد.

 

جهان کودک در نقاشی

بعد از موفقیت این مجموعه در شبکه ی دو سیما، گروه سازنده،  مجموعه ی « نوجوان » را برای شبکه ی اول سیما  طراحی و تولید نمودند که آن برنامه هم با استقبال مخاطبان رو به رو شد.

 

نوجوان

 

اما سال ها گذشت و این گروه به دلیل سیاست  شبکه های مختلف سیما، موفق به تولید برنامه هایی با آن انسجام و محتوا نشدند و به اجبار در موضوعات دیگر شروع به ساخت و تولید برنامه نمودند. تا اینکه در جریان تحقیقاتی جدیدبرای تولید برنامه هایی از این دست، متوجه نیاز جامعه و والدین برای داشتن اطلاعاتی در زمینه ی برقراری ارتباط موثر با کودکان خود گردیدند.

همین بهانه کافی بود تا آتش آن عشق فراموش شده دوباره شعله بگیرد و رسانه ای با نام « جهان کودک» در سال ۹۶ متولد شود. 

 

 

جهان کودکجهان کودک چه می گوید؟

 

« مراقب کودکی کودکمان باشیم»

 

این شعاری است که ما برای هشدار به والدین و همه ی افرادی که با کودک سر و کار دارند طراحی کردیم تا در همه ی زمان ها و مکان ها، همگان را متوجه اهمیت توجه به سلامت روحی و جسمی کودکان، بنماییم.

برای رسیدن به این هدف، دو ابزار لازم و تاثیر گذار یعنی هنر و بازی را بهانه قرار داده و سعی داریم کلیه ی مسایل تربیتی و آموزشی در خصوص کودکان را  در قالب کارگاه ، سمینار، فیلم و صوت های آموزشی به علاقمندان ارایه دهیم.

در این فیلم کوتاه به اهمیت بازی در مسایل تربیتی و آموزشی و حتی درمانی اشاره شده است آن را ببینید.

 

در زمان کوتاه شروع این فعالیت موفق شدیم  بیش از ۵۰ مقاله، ویدیو و فایل صوتی آموزشی تولید نموده و به شما عزیزان مشتاق به یاد گیری هدیه نماییم.

مقاله ها را  در سایت جهان کودک بخوانید.             www.faribaabzari.com  

ویدیوهای آموزشی را در سایت آپارات  ببینید. لینک کانال اپارات

بخش دوم فیلم آموزشی رایگان « تنبیه  کودک آری یانه ؟»

 

متن فیلم  « تنبیه کودک آری یا نه ؟ بخش دوم »

سلام دوستان

اگه خاطرتون باشه توی فایل قبلی گفتیم که تنبیه کردن یکی از ابزارهای تربیت کودکه. اما چه تنبیهی؟

اصلا ببینیم تنبیه یعنی چی؟ تعریف لغت نامه ای تنبیه یعنی آگاه کردن شخص نسبت به کار اشتباهش، بیدار کردن،گوشمالی دادن و مجازات کردن معانی دیگه ای هست که برای تنبیه آورده شده.

حالا در فرهنگ عمومی جامعه تنبیه چی معنی شده؟ کتک زدن……  هممون هم خوردیم…… بعضی وقتا نوش جونمون …اما بعضی وقتاشم خدایی حقمون نبود…مخصوصاً توی مدرسه که واسه پاک نویس نکردن دیکته و نوشتن اون خر وار ها مشق شب کلی خط کش کف دستمون می خورد..

یادتون چه احساس داشتین؟

کتک چند تا « ت »  در کودک به وجود می آره:

« ت » اول« ت» ترسه. والدین اولین و مهمترین پناهگاه کودک و محلی برای فرار از دست چیز ها و آدم های  ترسناک هستن. حالا اگه همین والدین خودشون اون آدم ترسناکه بشن این بچه چیکار باید بکنه….اونوقت می ره توی کوچه و خیابون و  اونجا دنبال امنیت می گرده. این اتفاق یعنی یک  زنگ خطر بزرگ در دوره ی نوجوونی. کودکی که از والدینش بترسه و از اونا دوری کنه، شک نکنید که دردام افراد نا مناسبی که به ظاهر بهش محبت می کنن می افته. و دیگه ته قصه رو هم خودتون می دونین.

تای بعدی  تنفره... کودکی که از والدینش کتک می خوره چیزی که در ذهنش می مونه یک تصویر زشت از یک آدم عصبانیه.  کودک فکر می کنه اون آدم اصلاً دوسش نداره چون کاری کرده که  اون دردش بگیره….. معمولا فرزندانی که در بزرگسالی تمایلی به والدینشون ندارن اغلب کسانی هستند که وقتی بچه بودن زیاد کتک می خوردن.

تلافی کردن هم یکی از این « ت » ها هست. کتکش زدی….الان زورش بهت نمی رسه…خوب می ره توی آشپزخونه یه چیزی رو می شکنه یهو بی هوا نشستی… گوش موبایلت می یاد وسط اتاق شیش تیکه می شه. ..اون که کتکه رو خورده  بازم می خوره…… اینجوری دلشو خنک می کنه… البته بچه ها تو هر سنی تلافی کردن مخصوص خودشون رو دارن بعضی ها خیلی خلاقن و بلاهایی سر والدین می یارن که به قول معروف ( نمی فهمی از کجا خوردی… ) خلاصه …حواستون جمع باشه

تای بعدی تحقیره. کودکی که با گناه یا بی گناه کتک بخوره احساس بدبختی و حقارت می کنه. مخصوصاً اگر در حضور دیگران یا دوستاش تنبیه بشه که به شدت روی اعتماد به نفس و عزت نفسش هم اثر می زاره. ریشه ی خیلی از رفتار های عصبی، پرخاشگری ، گوشه گیری و افسردگی در کودکان همین تنبیه های بدنیه.

آخرین تایی که کتک خوردن به کودک می ده ، تو سری خور شدنه... بچه ها دو دسته هستن یا تسلیم می شن و تا آخر عمرشون هر کی زد تو سرشون می گن خوب و سرشون رو بلند نمی کنن یا ادای تو سری خور ها رو در می یارن و زیر زیرکی کارشون رو انجام می دن که این دسته هم برای خودشون و هم برای اطرافیان گاهی خطرناک هستن.

البته اگه کمی بیشتر  فکر کنیم تنبیه بدنی تاهای زیادی داره که اگر به جای همه ی اینا بتونیم یک تای « تحمل » بذاریم و روش های دیگه ی تربیتی رو انجام بدیم، اتفاق های خوبی هم برای فرزندمون و هم برای خودمون  در مسیر تربیتش می افته.

من فریبا اباذری هستم مدرس آموزش مهارت های برقراری ارتباط با کودک از طریق هنر و بازی

در ویدیوی بعدی درباره ی روش های صحیح تربیت با هم صحبت خواهیم کرد.

لطفاً حتماً مراقب کودکی کودکتان باشید.

پایان متن فیلم.

 

ما برای شما والدین و مربیان عزیز که برای آموزش خود  و برقراری ارتباط صحیح با کودکان وقت می گذارید هدایای زیادی در نظر گرفته ایم.

 یکی از  این هدایا، کتاب الکترونیک « غول های کوچولو » می باشد.

در این کتاب شما  با روش های صحیح تربیت و برقراری ارتباط با کودکان ۲ تا ۴ سال آشنا می شوید.

 

برای دریافت هدیه ی خود فرم زیر را پر کنید:

 

 

به زودی کتاب ارزشمند « ۴ گوی شیشه ای » که موضوع آن تربیت کودک پیش از تولد تا پایان ۶ سالگی می باشد را نیز تقدیم شما عزیزان خواهیم کرد.

 

ما برای ارایه ی بهتر مطالب و داشتن تعامل بیشتر با شما، کارگاه و سمینار های آموزشی طراحی کرده ایم که در زمان های مشخص آنها را برگزار خواهیم کرد.

کارگاه برگزار شده :

 « نقشه خوان گنج کودک خود باشید »

با موضوع آموزش شناخت و ارتباط با کودک از طریق هنر نقاشی

photo 2017 12 16 16 44 51 - کتاب هدیه بگیرید و هدیه بدهیددر صورت تمایل به اطلاع از کار گاه های بعدی، فرم زیر را تکمیل نمایید.

 فرم ثبت نام

 

 

#مراقب_کودکی_کودکمان_باشیم.

 

 

 

Advertisement