تربیت فرزند- فریبا اباذری

دوره غیر حضوری تربیت کوانتومی

دپارتمان آموزش موسسه فرهنگی هنری شید نگاران

با همکاری موسسه MPT  اتریش 

تربیت کوانتومی - MPT اتریش

برگزار می کند

 دوره جامع تربیت کوانتومی در دو سطح

 

                             مقدماتی و پیشرفته                          

   همراه با دو مدرک داخلی و بین المللی 

 

 

چگونـــه فرزنــدانـی شـاد و سـالم تربیــت کنیـم تا

فرزندان ما هم در آینده ،فرزندانی شاد و سالم داشته باشند؟

 

فیزیک کوانتوم، دنیایی پیچیده و به هم پیوسته را تصویر می کند، دنیایی که  کوچکترین و جزئی ترین بخش های تشکیل یک موجود از کل به جزء و بالعکس را مورد بررسی قرار می دهد.

آیا چنین پیوستگی و ریزبینی در سایر جنبه های زندگی ما هم، قابل بررسی است؟

 

وبینار تربیت کوانتومی

 تحقیقات بسیاری نشان داده ، کودکی و نوجوانیِ خوب،  انسانِ خوب می سازد.

انسانی شاد، ارزشمند و ارزش آفرین.

وبینار تربیت کوانتومی

به همین دلیل است که کارشناسان و  روانشناسان بر این باورند که مشکلات رفتاری  والدین و تعارضات بین آنها،  بر رفتار کودک تاثیر گذاشته و این تاثیرات در دوران نوجوانی، جوانی و در صورت عدم اصلاح آن تا میانسالی با فرد، همراه خواهد بود.

سمینار تربیت کوانتومی

حتما شما هم به این مهم باور دارید که مراحل تربیتی یک انسان مثل حلقه های زنجیر به هم پیوسته و مانند قوانین کوانتومی در هم تنیده و متوالی هستند.

 انسانهایی که  والدین آنها در دوران کودکی، ارتباط موثر و خوبی با آنها داشته اند و مراحل رشد و تربیت شان  با آگاهی و بینش صحیح، طی شده است، کمترین مسئله را در دوران نوجوانی که یکی از مهمترین و سخت ترین دوران تربیتی هر فردی است،  داشته و با حالی خوب و آینده ای روشن وارد دوران جوانی می شوند.

وبینار تربیت کوانتومی

وبینار تربیت کوانتومی

حکایت من و فرهاد و  این دوره تربیت کوانتومی

من و همسرم، قبل از اینکه تصمیم بگیریم صاحب فرزند بشیم فکر می کردیم که چون شرایط سنی و موقعیت کاری و اجتماعی نسبتاً مناسبی داریم، دیگه الان وقتشه.

خصوصاً من،که بیش از ۴ سال مربی نقاشی بچه ها بودم و پایان نامه ی کارشناسی که داشتم موضوعش  شناخت کودک از طریق مفاهیم نقاشی و هنر کودکان بود.

تربیت کودک و نقش والدین

 چون برای نوشتن پایان نامه مجبور بودم کلی کتاب روانشناسی کودک بخونم و تحقیقات میدانی انجام بدم و همین پیش زمینه ها، به من این اعتماد رو می داد که آمادگی کامل برای مادر شدن دارم…

اما زهی خیال باطل…

یک درد مشترک

وقتی پسرم حدود دو سالش شد و شروع کرد به کشف و شهود در خونه و کارهای عجیب و غریبی که اغلب بچه ها توی این سن انجام می دن، کم کم احساس کردم دارم کم می یارم…

 

تربیت کودک و نقش والدین

مدام کتاب های روانشناسی که در رابطه با تربیت کودک بود و قبلا خونده بودم رو مرور می کردم و هر تکنیکی که توی کتابا می خوندم، روی پسرم پیاده می کردم، اما اغلب اوقات بدتر می شد که بهتر نمی شد!!!

گاهی عصبانی می شدم و داد می زدم… اولش می ترسید و ساکت می شد اما  بعد از مدتی، مثل جِتی که تازه سوخت گیری کرده، در مرحله ی دوم عملیاتِش،  با سرعت بیشتری، خرابکاری و بد رفتاری می کرد.

تربیت کودک و نقش والدین

 خوب یادم هست که بعضی روزا،  اونقدر مستاٌصل می شدم که فقط می نشستم و گریه می کردم. حتی روم نمی شد از کسی بپرسم چه کار کنم؟ تازه اگرهم می پرسیدیم، جز یکسری تجربیات شخصی که اغلبش هم درست نبود، چیز مفیدی تحویل نمی گرفتم.

تربیت کودک و نقش والدین

به جایی رسیده بود که برای به دست آوردن خواسته هاش هر چیزی رو  پرت می کرد و گاهی، من یا پدرش رو گاز می گرفت.

 چون مدام بهش می گفتم : دست نزن و اون چیز رو برندار، خصوصا توی مهمونی ها، وقتی جایی می رفتیم اصلا دوست نداشت وارد خونه بشه و مدت زیادی پشت در آپارتمان می موند.

 از بچه ها که کتک می خورد یا توی مهد کودک مربی ها باهاش بد رفتاری می کردن هیچوقت به من نمی گفت و من اغلب، تصادفی و یا از طریق دیگران متوجه می شدم که براش چه اتفاقی افتاده.

۴ یا ۵ ساله بود که یک روز ازش پرسیدم چرا وقتی کسی اذیتت می کنه به مربی یا به من نمی گی؟  

گفت : چون خجالت می کشم. می ترسم بچه ها مسخره ام کنن ندا جون ( اسم مربی ش در مهد)  هم همش میگه تو پسر بدی هستی چون خیلی شیطونی می کنی و…

تربیت کودک و نقش والدینوقتی رفتم مهد که از مسئول مهدشون توضیح بخوام، دیدم تازه دارم بدهکار هم می شم و جلوی بچه، کلی داره ازش بد می گه… نمی دونم چرا اون روز حرفم رو نزدم؛  اما بهترین کاری که کردم این بود که کل وسایلش رو گرفتم و دیگه پسرم رو به اون مهد کودک نفرستادم …

مدام خودم رو سرزنش می کردم که چرا من تا اونروز متوجه روحیه ی بچه ام نشده بودم؟ و چرا تربیت کودکم بر خلافم تصورم ، مسیر دیگه ای رو داره طی می کنه؟

خیلی متاٌثر بودم و مدام فکر میکردم چرا؟ چرا من؟

من که اینقدر در خصوص تربیت کودکان مطالعه کردم. ۴ سال مربی بچه ها بودم و کلی والدین از من برای بچه ها شون مشاوره می گرفتن؛ الان چه اتفاقی افتاده که از پسِ بچه ی خودم بر نمی یام؟؟؟

رسیدم به چند سئوال اساسی …

چه کار باید می کردم که نکردم؟

آیا این رفتارها ژنتیکی هستن؟

اگر ژنتیکی باشن آیا می شه تغییر شون داد؟

 اگر رفتار هر شخصی ژنتیکی باشه و تغییر نکنه، پس نقش انتخاب و تربیت چی میشه ؟

و …..

کلی سئوال و ابهام….

 شروع کردم به ریشه یابی  و تحقیق…. 

تربیت کودک و نقش والدیندر بین مطالعات و تحقیقاتم  به این جمله برخوردم…

  ذهن کودک، آینه ذهن پدر و مادر است…

همون لحظه …

از خودم پرسیدم؟

 • فریبا، وقتی شما دو نفر عصبانی می شین چطور اون رو بروز می دین و چطور موقع عصبانیت رفتار می کنین؟
 • چند بار تا حالا به خاطر اینکه روتون نشده درباره ی گرفتن حقتون با کارفرماهاتون درست و مستقیم صحبت کنین، حقتون  رو خوردن و شما حتی روتون نشده برای شخص دیگه ای از این حق کُشی صحبت کنین؟
 • چقدر تا حالا تونستین مشکلاتی که بین خودتون اتفاق می افته رو با آرامش و گفتگوی درست، حل کنین؟
 • و…. ؟؟؟؟؟؟

 احساس کردم چقدر رفتارهای پسرم شبیه رفتار من و پدرش داره میشه!

اون در واقع داره همون چیزی که ما بهش دادیم رو داره  بهمون پس می ده….

و بیشتر فکر کردم که آیا من و همسرم ، شبیه پدر و مادرهامون رفتار می کنیم؟ و پدر و مادرهامون شبیه پدر و مادرهاشون؟…

اما متوجه شدم در خیلی از موارد در اتفاقات مشابه، رفتارهامون کاملا متفاوته…

 اگر رفتار ژنتیکی باشه  پس باید همه به یک شکل رفتار می کردیم….

پس قصه چیه؟

 مطالعه  رو ادامه دادم و اینبار شروع کردم به تحقیق بر روی مغز و سیستم عصبی و  ارتباط اون با تربیت و

چگونگی فعال و غیر فعال کردن ژن ها  و …

تربیت کوانتومی - فریبا اباذریاونجا بود که تازه فهمیدم  هر انسانی می تونه  با  اصلاح رفتار خودش و یادگیری روش های صحیح تربیت فرزندش، نه تنها ژن های بد مانند پرخاشگری، عصبانیت، لجبازی، خجولی گری و دیگر خصوصیات رفتاری که اغلب اونا رو میراث های بد خانوادگی می دونیم در خودش خاموش کنه ، بلکه می تونه با تاکید بر رفتارهای صحیح جایگزین، ژن های خوبش رو فعال کرده و یک میراث خوب تربیتی به فرزندان و نسل های بعد از خودش هم ،هدیه بده.

وقتی بیشتر به این موضوع فکر کردم متوجه شدم چقدر تربیت انسان شبیه فیزیک کوانتومه. یعنی همونطور که عناصر مختلف یک ماده از هم تاثیر می گیرند و هر ماده ای خواص مولکول و اتم خودش رو داره، تربیت والدین هم می تونه عنصر تربیتی کودک رو شکل بده.

با این تفاوت که انسان با قدرتی که خداوند متعال در اختیارش قرار داده این توانایی رو داره تا عنصر وجودیش اگر مس باشه به طلا تبدیل کنه و به نسل های بعدی خود، میراث ارزشمندی هدیه بده…

 

وقتی به این نتایج رسیدم ابتدا با ناراحتی فکر کردم، چقدر تا الان مسیر تربیت پسرم رو با اون همه ادعا، اشتباه رفتم.

 

 اما نا امید نشدم.

 تصمیم گرفتم از همون لحظه شروع کنم.

 هر چند خیلی سخت بود…خیلی … اما شروع کردم

 

یاد این جمله زیبا از لائوتسه افتادم      

تربیت کودک و نقش والدین

در قدم اول هر چی کتاب روانشناسی و تربیت کودک داشتم گذاشتم توی کتابخونه و رفتم سراغ کتاب هایی که  با موضوع خود شناسی و اصلاح رفتارهای شخصی نوشته شده بودن.

تربیت کودک و نقش والدین

هر روز سعی می کردم ذره ای از وجود خودم رو کشف کنم و زنجیره های اشتباه تربیتی که خودم در گذشته داشتم رو اصلاح کنم.

دیگه حالا می دونستم هر تغییر من یک حرکت رو به جلو در اصلاح رفتار پسرم خواهد بود و هر بار که از تغییر رفتارم نتیجه می گرفتم ادامه مسیر برام لذت بخش تر می شد..

این موفقیت اونقدر برام شیرین بود که  به طور کل، تربیت مستقیم پسرم رو رها کردم و چسبیدم به خودم…البته پیش می اومد که گاهی در جایی مسیر رو اشتباه می رفتم، اما چون نقشه راه دستم بود دوباره بر می گشتم توی مسیر. 

خوبی این مسیر اینه که توش نا امیدی و برگشت نیست.

تربیت کودک و نقش والدین

الان که پسرم ۱۹ سالش شده، هر وقت احساس می کنم اون رابطه ای که باید رو باهاش ندارم سریع می رم  علتش رو در خودم جستجو می کنم و اغلب اوقات همه چیز خیلی زود و به خوبی حل می شه .

و پسرم هم یاد گرفته که اگر رفتار نا خوشایندی ازش سر می زنه برای اصلاح اون تلاش کنه تا نه تنها در زندگی اکنونش بتونه رفتار درستی داشته باشه بلکه با فعال کردن ژن های خوبش، هسته تربیت صحیح فرزندانش رو از الان پایه ریزی کنه…

 خدا رو شکر می کنم که خیلی زود به این مسئله پی بردم و مطمئن هستم نوه های من،  چندین قدم از  پدر و مادر بزرگشون در تربیت فرزندانشون، جلوتر خواهند بود…

چرا اینا رو گفتم؟!

 داستان زندگیمو گفتم تا به شما بگم در هر جای مسیر زندگی و تربیت فرزندتون هستین و تصمیم گرفتین که بهترین والد و مربی کودکتون باشین، لحظه شروع یک تغییر بزرگ در زندگی خودتون و نسل های آینده شماست و هیچ وقت دیر نیست…

علم ثابت کرده، حتی افرادی که از والدینی با خصوصیات رفتاری و تربیتی بد و ناسالم، متولد شدن و به قولی ژن بد دارن، در صورتی که تصمیم به تغییر بگیرن تا حد زیادی با انتخاب مسیر صحیح تربیتی و اصلاح رفتار های خودشون  می تونن نه تنها رفتارشون رو تغییر بدن، بلکه  با خاموش کردن ژن های ناسالم تربیتی، ژن های سالم و خوب را فعال کرده و به نسل های بعدی خودشون ، هدیه  بدن.

به همین دلیل، تصمیم گرفتم همه ی تجربیات علمی و عملی خودم رو که در طی ۲۵ سال  تحقیق، پژوهش ، تولید برنامه های تلویزیونی  در حوزه کودک و نوجوان و تجربیات شخصی خودم در زمینه تربیت فرزندم را ،

در اختیار شما علاقمندان به یادگیری روش های صحیح تربیت فرزند قرار بدم

 

با امید به اینکه  فرزندانی شایسته و موفق تربیت شوند که افتخار امروز و فردای همه ما باشند

.

.

.

 

   شاید بپرسید فرزند من ۱۰ سالش شده ! آیا الان دیر نیست؟  

هیچوقت برای تغییر دیر نیست 

من هم اوایل با خودم مدام می گفتم کاش قبل از تولد پسرم این اطلاعات رو داشتم تا هم مسیرم راحت تر می شد و هم بیشتر از روز ها و ساعت های کودکیش لذت می بردم و  اونم از کودکیش بیشتر لذت می برد.

اما امروز خدا رو هزاران بار شکر می کنم.

چون از همون لحظه که این آگاهی رو به من داد، تغییر و آموزش رو شروع کردم و لذتِ بودن در کنار پسرم و لحظه لحظه بزرگ شدنش رو با پوست و گوشت و همه ی احساسم، درک کردم و حالا  می خوام 

و می خوام این لذت رو به شما هم هدیه بدم.

تربیت کودک و نقش والدین

دوره جامع تربیت کوانتومی برای چه کسانی مناسبه؟

این دوره

تنها برای والدین نیست، بلکه

* برای زوج های جوان

*پدر بزرگ و مادر بزرگ هایی که دوست دارن  با نوه هاشون ارتباط خوبی داشته باشن

و البته

                     *پرستار ، مربیان و معلمانی  که بیشترین وقت خودشون رو با  بچه ها می گذرونن                                                                        

  هم  لازمه و  هم ضروری

 

تربیت کودک و نقش والدین

  بخشی از دوره حضوری را ببینید   

این دوره چیست و چه موضوعاتی دارد؟ 

 

بنا به درخواست بسیاری از والدین و مربیان نازنین که امکان حضور در کارگاه های حضوری را ندارند، و همچنین عزیزان خارج از کشور ، این دوره به صورت غیر حضوری در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می گردد. 

   سطح مقدماتی

۶ جلسه در پنج بخش ویدیویی

همراه با ویدیو های کمک آموزشی ، فایل صوتی جلسات ، جزوه و مشاوره تلفنی  هفتگی 

شروع دوره سوم : ۱۷ خرداد ۹۹

 

سر فصل های سطح مقدماتی

  • عوامل موثر در تربیت کودک قبل از تولد
  • ژن ها و ۵ نیاز ژنتیک و نقش آن در تربیت کودک
  • روند رشد مغز از دوران جنینی تا ۱۲ سالگی و بررسی نقش آن در تربیت و آموزش کودک
  • مسیر عصبی ، هرس سیناپسی، نرو پلستی سیتی و تاثیر آن درایجاد یا اصلاح رفتار
  • آشنایی با روش های فرزند پروری
  • ماشین رفتار و نقش والدین و مربیان در ساخت یک ماشین رفتار مناسب برای کودک
  • دنیای مطلوب و چگونگی ساخت آن
  • خود انگاره ها و چگونگی ساخت خود انگاره مثبت برای کودک
  • حل مشکلات احتمالی در مسیر آرامش در خانواده با بررسی چرخ زندگی
  • شناخت زبان عشق کودک
  • تکنیک های روش صحیح گفتگو در خانواده و با کودکان
  • شناخت ادراک کودک 
  • شناخت میزان و نوع  سهم و نقش والدین در تربیت کودک
  • آشنایی با انواع رشد 
  • شناخت و چگونگی افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس در کودک
  • و……..

 

سطح پیشرفته

۸ جلسه در پنج بخش ویدیویی

همراه با ویدیو های کمک آموزشی ، فایل صوتی جلسات، جزوه و مشاوره هفتگی

شروع دوره:  یک هفته پس از پایان هر دوره مقدماتی 

سر فصل های سطح پیشرفته

 • شناخت انواع رفتار های کودکان
 • شناخت روند رشد کودک
 • شناخت روند رشد هنری کودک
 • روش های صحیح تشویق و تنبیه
 • راهکارهایی برای پیشگیری ، شناخت و حل مشکل پرخاشگری در کودکان 
 • رراهکارهایی برای پیشگیری ، شناخت و حل مشکل ترس در کودکان 
 • راهکارهایی برای پیشگیری ، شناخت و حل مشکل خجولی  در کودکان 
 • راهکارهایی برای پیشگیری ، شناخت و حل مشکل دروغگویی در کودکان 
 • راهکارهایی برای پیشگیری ، شناخت و حل مشکل بد غذایی در کودکان
 • راهکارهایی برای پیشگیری ، شناخت و حل مشکل بد خوابی در کودکان 
 • راهکارهایی برای پیشگیری ، شناخت و حل مشکل لجبازی در کودکان 
 • راهکارهایی برای پیشگیری ، شناخت و حل مشکل بی نظمی در کودکان 
 • با دو قلوها و فرزندان پشت سر هم چه کار کنیم؟
 • چگونه با کودک بازی کنیم؟
 • نکات مهم در تربیت جنسی کودکان
 • و…..

بعد از این دوره چه دستاورد هایی خواهیم داشت؟ 

اگر والد، مربی، معلم و یا پرستار کودک هستیم می توانیم به عنوان یک مربی کار آزموده، آموزش و تربیت کودک خود و یا کودکانی که با آنها در ارتباط هستیم را آگاهانه به عهده بگیریم و با استفاده از دو ابزار قدرتمند هنر و بازی رفتارهای  صحیح را به کودک آموزش داده و یا رفتار های نادرست او را اصلاح کنیم.

 

آشنایی با مدرس دوره 

فریبا اباذری- تربیت کوانتومیفریبـا ابـاذری

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

نویسنده مجموعه کتاب های چهار گوی شیشه ای 

نویسنده و کارگردان برنامه های تلویزیونی “جهان کودک ، نوجوان، نقطه عطف و…

و چندین فیلم داستانی کوتاه با موضوع زنان و کودکان 

دبیر و برگزار کننده چندین رویداد فرهنگی و هنری و…

 

این ویدیو را معمولا  بعد از ثبت نام  باید ببینید

اما شما می تونین الان ببینید

 

بخشی از نظرات شرکت کننده ها در کارگاه های برگزار شده

 

تربیت کودک ونقش والدین

گزارش تصویری تعدادی از رویداد های برگزار شده

تربیت کوانتومیکارگاه آموزشی مربی کودک خود باشید مربی کودک خود باشید کارگاه مربی کودک خود باشید

هنوز ثبت نام نکردین!!!؟

نیاز به مشاوره دارین؟؟

این فرم را پر کنید تا جهت مشاوره  رایگان با شما تماس گرفته شود

و یا نام و نام خانوادگی و کلمه کوانتوم را به

شماره ۰۹۳۹۳۴۵۷۲۳۳ واتساپ کنید

درخواست مشاوره

تربیت کودک ونقش والدین

به جمع کارشناسان ارتباط موثر با کودک خوش آمدید

دوره تربیت کوانتومی - فریبا اباذریتربیت کوانتومی - فریبا اباذریبا آموختن علم و هنرِ تربیـت کودک،

انسانــهای شایستــه تربیــت کنیـم. 

#مراقب_کودکی_کودکمان_باشیم