مهارت آموزی کودکان

دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

 

web01 1 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

دپارتمان آموزش موسسه فرهنگی هنری شید نگاران

logo sheed01 1 1 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

برگزار می کند

 

چگونـــه فرزنــدانـی شـاد و سـالم تربیــت کنیـم تا

فرزندان ما هم در آینده ،فرزندانی شاد و سالم داشته باشند؟

 

فیزیک کوانتوم، دنیایی پیچیده و به هم پیوسته را تصویر می کند، دنیایی که  کوچکترین و جزئی ترین بخش های تشکیل یک موجود از کل به جزء و بالعکس را مورد بررسی قرار می دهد.

آیا چنین پیوستگی و ریزبینی در سایر جنبه های زندگی ما هم، قابل بررسی است؟

 

coantom 01 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

 تحقیقات بسیاری نشان داده ، کودکی و نوجوانیِ خوب،  انسانِ خوب می سازد.

انسانی شاد، ارزشمند و ارزش آفرین.

coantom 03 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

به همین دلیل است که کارشناسان و  روانشناسان بر این باورند که مشکلات رفتاری  والدین و تعارضات بین آنها،  بر رفتار کودک تاثیر گذاشته و این تاثیرات در دوران نوجوانی، جوانی و در صورت عدم اصلاح آن تا میانسالی با فرد، همراه خواهد بود.

بزرگسالان - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

حتما شما هم به این مهم باور دارید که مراحل تربیتی یک انسان مثل حلقه های زنجیر به هم پیوسته و مانند قوانین کوانتومی در هم تنیده و متوالی هستند.

 انسانهایی که  والدین آنها در دوران کودکی، ارتباط موثر و خوبی با آنها داشته اند و مراحل رشد و تربیت شان  با آگاهی و بینش صحیح، طی شده است، کمترین مسئله را در دوران نوجوانی که یکی از مهمترین و سخت ترین دوران تربیتی هر فردی است،  داشته و با حالی خوب و آینده ای روشن وارد دوران جوانی می شوند.

کوانتوم 02 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

coantom 04 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

ثبت نام 02 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومیحکایت من و این دوره

من و همسرم، قبل از اینکه تصمیم بگیریم صاحب فرزند بشیم فکر می کردیم که چون شرایط سنی و موقعیت کاری و اجتماعی نسبتاً مناسبی داریم، دیگه الان وقتشه.

خصوصاً من،که بیش از ۴ سال مربی نقاشی بچه ها بودم و پایان نامه ی کارشناسی که داشتم موضوعش  شناخت کودک از طریق مفاهیم نقاشی و هنر کودکان بود.

karghah ayeneh02 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

 چون برای نوشتن پایان نامه مجبور بودم کلی کتاب روانشناسی کودک بخونم و تحقیقات میدانی انجام بدم و همین پیش زمینه ها، به من این اعتماد رو می داد که آمادگی کامل برای مادر شدن دارم…

اما زهی خیال باطل…

یک درد مشترک

وقتی پسرم حدود دو سالش شد و شروع کرد به کشف و شهود در خونه و کارهای عجیب و غریبی که اغلب بچه ها توی این سن انجام می دن، کم کم احساس کردم دارم کم می یارم…

 

گار گاه آموزشی شناخت و ارتباط با کودک( برگزار شد)
بخوانید

karghah ayeneh03 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

مدام کتاب های روانشناسی که در رابطه با تربیت کودک بود و قبلا خونده بودم رو مرور می کردم و هر تکنیکی که توی کتابا می خوندم، روی پسرم پیاده می کردم، اما اغلب اوقات بدتر می شد که بهتر نمی شد!!!

گاهی عصبانی می شدم و داد می زدم… اولش می ترسید و ساکت می شد اما  بعد از مدتی، مثل جِتی که تازه سوخت گیری کرده، در مرحله ی دوم عملیاتِش،  با سرعت بیشتری، خرابکاری و بد رفتاری می کرد.

karghah ayeneh04 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

 خوب یادم هست که بعضی روزا،  اونقدر مستاٌصل می شدم که فقط می نشستم و گریه می کردم. حتی روم نمی شد از کسی بپرسم چه کار کنم؟ تازه اگرهم می پرسیدیم، جز یکسری تجربیات شخصی که اغلبش هم درست نبود، چیز مفیدی تحویل نمی گرفتم.

پرخاشگر - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

به جایی رسیده بود که برای به دست آوردن خواسته هاش هر چیزی رو  پرت می کرد و گاهی، من یا پدرش رو گاز می گرفت.

 چون مدام بهش می گفتم : دست نزن و اون چیز رو برندار، خصوصا توی مهمونی ها، وقتی جایی می رفتیم اصلا دوست نداشت وارد خونه بشه و مدت زیادی پشت در آپارتمان می موند.

 از بچه ها که کتک می خورد یا توی مهد کودک مربی ها باهاش بد رفتاری می کردن هیچوقت به من نمی گفت و من اغلب، تصادفی و یا از طریق دیگران متوجه می شدم که براش چه اتفاقی افتاده.

۴ یا ۵ ساله بود که یک روز ازش پرسیدم چرا وقتی کسی اذیتت می کنه به مربی یا به من نمی گی؟  

گفت : چون خجالت می کشم. می ترسم بچه ها مسخره ام کنن ندا جون ( اسم مربی ش در مهد)  هم همش میگه تو پسر بدی هستی چون خیلی شیطونی می کنی و…

karghah ayeneh05 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

وقتی رفتم مهد که از مسئول مهدشون توضیح بخوام، دیدم تازه دارم بدهکار هم می شم و جلوی بچه، کلی داره ازش بد می گه… نمی دونم چرا اون روز حرفم رو نزدم؛  اما بهترین کاری که کردم این بود که کل وسایلش رو گرفتم و دیگه پسرم رو به اون مهد کودک نفرستادم …

مدام خودم رو سرزنش می کردم که چرا من تا اونروز متوجه روحیه ی بچه ام نشده بودم؟ و چرا تربیت کودکم بر خلافم تصورم ، مسیر دیگه ای رو داره طی می کنه؟

خیلی متاٌثر بودم و مدام فکر میکردم چرا؟ چرا من؟

من که اینقدر در خصوص تربیت کودکان مطالعه کردم. ۴ سال مربی بچه ها بودم و کلی والدین از من برای بچه ها شون مشاوره می گرفتن؛ الان چه اتفاقی افتاده که از پسِ بچه ی خودم بر نمی یام؟؟؟

رسیدم به چند سئوال اساسی …

چه کار باید می کردم که نکردم؟

آیا این رفتارها ژنتیکی هستن؟

اگر ژنتیکی باشن آیا می شه تغییر شون داد؟

 اگر رفتار هر شخصی ژنتیکی باشه و تغییر نکنه، پس نقش انتخاب و تربیت چی میشه ؟

و …..

کلی سئوال و ابهام….

 شروع کردم به ریشه یابی  و تحقیق…. 

 

مهلت شرکت در مسابقه غنچه ها پایان یافت
بخوانید

ثبت نام 02 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومیدر بین مطالعات و تحقیقاتم  به این جمله برخوردم…

  ذهن کودک، آینه ذهن پدر و مادر است…

همون لحظه …

از خودم پرسیدم؟

 • فریبا، وقتی شما دو نفر عصبانی می شین چطور اون رو بروز می دین و چطور موقع عصبانیت رفتار می کنین؟
 • چند بار تا حالا به خاطر اینکه روتون نشده درباره ی گرفتن حقتون با کارفرماهاتون درست و مستقیم صحبت کنین، حقتون  رو خوردن و شما حتی روتون نشده برای شخص دیگه ای از این حق کُشی صحبت کنین؟
 • چقدر تا حالا تونستین مشکلاتی که بین خودتون اتفاق می افته رو با آرامش و گفتگوی درست، حل کنین؟
 • و…. ؟؟؟؟؟؟

 احساس کردم چقدر رفتارهای پسرم شبیه رفتار من و پدرش داره میشه!

اون در واقع داره همون چیزی که ما بهش دادیم رو داره  بهمون پس می ده….

و بیشتر فکر کردم که آیا من و همسرم ، شبیه پدر و مادرهامون رفتار می کنیم؟ و پدر و مادرهامون شبیه پدر و مادرهاشون؟…

اما متوجه شدم در خیلی از موارد در اتفاقات مشابه، رفتارهامون کاملا متفاوته…

 اگر رفتار ژنتیکی باشه  پس باید همه به یک شکل رفتار می کردیم….

پس قصه چیه؟

 مطالعه  رو ادامه دادم و اینبار شروع کردم به تحقیق بر روی مغز و سیستم عصبی و  ارتباط اون با تربیت و چگونگی فعال و غیر فعال کردن ژن ها …

اونجا بود که تازه فهمیدم  هر انسانی می تونه  با  اصلاح رفتار خودش و یادگیری روش های صحیح تربیت فرزندش، نه تنها ژن های بد مانند پرخاشگری، عصبانیت، لجبازی، خجولی گری و دیگر خصوصیات رفتاری که اغلب اونا رو میراث های بد خانوادگی می دونیم در خودش خاموش کنه ، بلکه می تونه با تاکید بر رفتارهای صحیح جایگزین، ژن های خوبش رو فعال کرده و یک میراث خوب تربیتی به فرزندان و نسل های بعد از خودش هم ،هدیه بده.

وقتی بیشتر به این موضوع فکر کردم متوجه شدم چقدر تربیت انسان شبیه فیزیک کوانتومه. یعنی همونطور که عناصر مختلف یک ماده از هم تاثیر می گیرند و هر ماده ای خواص مولکول و اتم خودش رو داره، تربیت والدین هم می تونه عنصر تربیتی کودک رو شکل بده.

با این تفاوت که انسان با قدرتی که خداوند متعال در اختیارش قرار داده این توانایی رو داره تا عنصر وجودیش اگر مس باشه به طلا تبدیل کنه و به نسل های بعدی خود، میراث ارزشمندی هدیه بده…

 

کتاب چهار گوی شیشه ای هم اکنون در بخش محصولات آموزشی
بخوانید

وقتی به این نتایج رسیدم ابتدا با ناراحتی فکر کردم، چقدر تا الان مسیر تربیت پسرم رو با اون همه ادعا، اشتباه رفتم.

 

 اما نا امید نشدم.

 تصمیم گرفتم از همون لحظه شروع کنم.

 هر چند خیلی سخت بود…خیلی … اما شروع کردم

 

یاد این جمله زیبا از لائوتسه افتادم      

karghah ayeneh07 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

در قدم اول هر چی کتاب روانشناسی و تربیت کودک داشتم گذاشتم توی کتابخونه و رفتم سراغ کتاب هایی که  با موضوع خود شناسی و اصلاح رفتارهای شخصی نوشته شده بودن.

karghah ayeneh01 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

هر روز سعی می کردم ذره ای از وجود خودم رو کشف کنم و زنجیره های اشتباه تربیتی که خودم در گذشته داشتم رو اصلاح کنم.

دیگه حالا می دونستم هر تغییر من یک حرکت رو به جلو در اصلاح رفتار پسرم خواهد بود و هر بار که از تغییر رفتارم نتیجه می گرفتم ادامه مسیر برام لذت بخش تر می شد..

این موفقیت اونقدر برام شیرین بود که  به طور کل، تربیت مستقیم پسرم رو رها کردم و چسبیدم به خودم…البته پیش می اومد که گاهی در جایی مسیر رو اشتباه می رفتم، اما چون نقشه راه دستم بود دوباره بر می گشتم توی مسیر. 

خوبی این مسیر اینه که توش نا امیدی و برگشت نیست.

ثبت نام 02 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومیkarghah ayeneh08 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

الان که پسرم ۱۷ سالش شده، هر وقت احساس می کنم اون رابطه ای که باید رو باهاش ندارم سریع می رم  علتش رو در خودم جستجو می کنم و اغلب اوقات همه چیز خیلی زود و به خوبی حل می شه .

و پسرم هم یاد گرفته که اگر رفتار نا خوشایندی ازش سر می زنه برای اصلاح اون تلاش کنه تا نه تنها در زندگی اکنونش بتونه رفتار درستی داشته باشه بلکه با فعال کردن ژن های خوبش، هسته تربیت صحیح فرزندانش رو از الان پایه ریزی کنه…

 خدا رو شکر می کنم که خیلی زود به این مسئله پی بردم و مطمئن هستم نوه های من،  چندین قدم از  پدر و مادر بزرگشون در تربیت فرزندانشون، جلوتر خواهند بود…

چرا اینا رو گفتم؟!

 داستان زندگیمو گفتم تا به شما بگم در هر جای مسیر زندگی و تربیت فرزندتون هستین و تصمیم گرفتین که بهترین والد و مربی کودکتون باشین، لحظه شروع یک تغییر بزرگ در زندگی خودتون و نسل های آینده شماست و هیچ وقت دیر نیست…

علم ثابت کرده، حتی افرادی که از والدینی با خصوصیات رفتاری و تربیتی بد و ناسالم، متولد شدن و به قولی ژن بد دارن، در صورتی که تصمیم به تغییر بگیرن تا حد زیادی با انتخاب مسیر صحیح تربیتی و اصلاح رفتار های خودشون  می تونن نه تنها رفتارشون رو تغییر بدن، بلکه  با خاموش کردن ژن های ناسالم تربیتی، ژن های سالم و خوب را فعال کرده و به نسل های بعدی خودشون ، هدیه  بدن.

به همین دلیل، من به همراه جمعی از اساتید با تجربه و کار بلد، تصمیم داریم بخشی از تجربیات علمی و عملی خودمون رو در مسیر اصلاح رفتارهای نادرستِ، 

اول بزرگسـالان

و

سپس کودکـان

در اختیار شما علاقمندان به داشتنِ ارتباط موثر و صحیح با کودکان قرار بدیم. 

با امید به اینکه  فرزندانی شایسته و برتر  تربیت کرده و نسل های عالی و برتر در  آینده داشته باشیم.

 

سومین جلسه دوره کارگاهی" آینه ات را پاک کن" برگزار شد
بخوانید

 شاید بپرسید فرزند من ۱۰ سالش شده ! آیا الان دیر نیست؟

هیچوقت برای تغییر دیر نیست 

من هم اوایل با خودم مدام می گفتم کاش قبل از تولد پسرم این اطلاعات رو داشتم تا هم مسیرم راحت تر می شد و هم بیشتر از روز ها و ساعت های کودکیش لذت می بردم و  اونم از کودکیش بیشتر لذت می برد.

اما امروز خدا رو هزاران بار شکر می کنم.

چون از همون لحظه که این آگاهی رو به من داد، تغییر و آموزش رو شروع کردم و لذتِ بودن در کنار پسرم و لحظه لحظه بزرگ شدنش رو با پوست و گوشت و همه ی احساسم، درک کردم و حالا  می خوام 

با کمک دوستان و همکارانم، این لذت رو به شما هم هدیه بدم.

karghah ayeneh09 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

دوره بلند مدت تربیت کوانتومی به درد چه کسانی می خوره؟

این دوره

 

وبینارتربیت کوانتومی
بخوانید

تنها برای والدین نیست، بلکه

* برای زوج های جوان

*پدر بزرگ و مادر بزرگ هایی که دوست دارن  با نوه هاشون ارتباط خوبی داشته باشن

و البته

*پرستار ، مربیان و معلمانی  که بیشترین وقت خودشون رو با  بچه ها می گذرونن                                                                        

  هم لازمه و  هم ضروری.

 

اولین دوره کارگاهی "آینه ات را پاک کن"، پایان یافت
بخوانید

karghah ayeneh10 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

ثبت نام 01 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

برخی از سر فصل های

مباحث دوره

 • بررسی چرخ زندگی
 • بررسی نقش ژن ها و وراثت در تربیت  و سلامت کودک
 • شناخت روند رشد مغز کودک و بررسی ارتباط آن با آموزش
 • آشنایی با نروپلستی سیتی یا ترمیم پذیری مغز و ارتباط آن با تغییر رفتار
 • آشنایی با هرس سیناپسی و چگونگی بهره گیری از آن در تربیت کودک
 • آشنایی با ماشین رفتار و نقش اساسی والدین در ساخت یک ماشین رفتار مناب برای کودک
 • آشنایی با دنیای مطلوب و مایند ست والدین و نقش آن در تربیت و آموزش کودک
 • تعریف خودانگاره و چگونگی ایجاد خود انگاره مثبت در کودک
 • آموزش چند تکنیک اساسی برای برقراری  ارتباط موثر و حل  مشکلات رفتاری کودکان ( از طریق بازی  و گفتگو)  مانند: بختگ ، صابتی ، آینه، تبدیل  حادثه  و راز های گفتگوی طلایی با کودک  و….
 • آشنایی با مشکلات اساسی والدین و مربیان با کودک در خانه و محیط های آموزشی و ریشه یابی و ارایه راهکار ( با محوریت والدین و سپس کودکان) مانند : دروغگویی، پرخاشگری، ترس، لجبازی و….
 • بررسی روند رشد هنری و شناخت مفاهیم نقاشی کودکان با هدف حفظ و رشد خلاقیت کودک ، تشخیص مشکلات احتمالی روحی و رفتاری
 • تعریف خلاقیت و بررسی اشتباهات رایج والدین و مربیان در مسیر کشف و هدایت آن.
 • آموزش روش های علمی و جهانی شناخت،  پرورش و هدایت خلاقیت کودکان ( همراه با کارگاه عملی)
 • شروط لازم برای ایجاد و  انتخاب یک مکان آموزشی مناسب برای کودکان پیش از دبستان  
 • شروط لازم برای ایجاد و  انتخاب یک مکان آموزشی مناسب برای کودکان ۷ تا ۱۲ سال
 • اردوی خانوادگی

بعد از این دوره چه دستاورد هایی خواهیم داشت؟ 

اگر والد، مربی، معلم و یا پرستار کودک هستیم می توانیم به عنوان یک مربی کار آزموده، آموزش و تربیت کودک خود و یا کودکانی که با آنها در ارتباط هستیم را آگاهانه به عهده بگیریم و با استفاده از دو ابزار قدرتمند هنر و بازی رفتارهای  صحیح را به کودک آموزش داده و یا رفتار های نادرست او را اصلاح کنیم.

جدول برگزاری دوره جامع تربیت کوانتومی

مدت هر کارگاه از ساعت ۹ تا ۱۴

   بخش اول : ۹   تا ۱۰٫۳۰             ۱۰٫۳۰ تا ۱۰٫۵۰ استراحت   

بخش دوم : ۱۰٫۵۰ تا ۱۲٫۲۰          ۱۲٫۲۰ تا ۱۲٫۴۰    استراحت 

  بخش سوم   ۱۲٫۴۰ تا   ۱۴

barnameh doreh - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

در این دوره چه چیزهایی به دست می آورم 

۱- جزوه رنگی هر جلسه 

۲- فایل صوتی هر جلسه 

۳- امکان پرسش و پاسخ و تبادل اطلاعات در گروه در فواصل جلسات

۴- استفاده از تخفیف ۵۰ درصدی جهت ثبت نام در کارگاه هایی که موسسه به طور جداگانه در طول دوره برگزار می نماید 

۵- استفاده از تخفیف ۳۰ درصدی خرید محصولات موسسه

 ۶- نیم ساعت مشاوره تلفنی اختصاصی با هر یک از اساتید

 

بخوانید

اساتید دوره

 

abazari - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

فریبـا ابـاذری

مدرس مهارت های برقراری ارتباط و

تربیت کودک از طریق هنر و بازی

نویسنده مجموعه کتاب های چهار گوی شیشه ای 

نویسنده و کارگردان برنامه های تلویزیونی “جهان کودک ، نوجوان، نقطه عطف و…

و چندین فیلم داستانی کوتاه با موضوع زنان و کودکان 

دبیر و برگزار کننده چندین رویداد فرهنگی و هنری و…

 

می خواهید درباره استاد اباذری بیشتر بدانید، روی این متن کلیک کنید

 

 

abdi - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

علـی عبـدی

 مدرس  و مشاور بازی و ورزش کودکان و نوجوانان

مدیر و موسس آکادمی ورزشی تخصصی کودکان آروین 

مربی رسمی فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران

 

می خواهید درباره استاد عبدی بیشتر بدانید، روی این متن کلیک کنید

03 1 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

سعیـده قاسمـی

مدرس، سخنران و مشاور خلاقیت کودکان و بزرگسالان

نویسنده کتاب خلاق باش گرافیست

می خواهید درباره استاد قاسمی بیشتر بدانید، روی این متن کلیک کنید

ثبت نام 02 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

بخشی از نظرات شرکت کننده ها در کارگاه های برگزار شده

 

 

کزارش تصویری برخی  از رویداد هایی که سخنرانها در آن حضور داشتند

Workshop01 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

Workshop morabi01 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی 01 2 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی Workshop morabi03 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

seminar02 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

seminar03 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومیهنوز ثبت نام نکردین؟

نیاز به مشاوره دارید؟

این فرم را پر کنید تا جهت مشاوره با شما تماس گرفته شود

درخواست مشاوره

ثبت نام 01 - دوره بلند مدت تربیت کوانتومی

با آموختن علم و هنرِ تربیـت کودک،

انسانــهای شایستــه تربیــت کنیـم. 

#مراقب_کودکی_کودکمان_باشیم

۰/۵ ( ۰ بازدید )

فريبا اباذري

سلام فريبا اباذري هستم.حدود 20 سال است در حوزه ي مسايل مرتبط با زنان و كودكان پزوهش مي كنم و حاصل بخشي از تحقيقاتم در حوزه ي كودكان و نوجوانان را در قالب 70 برنامه ي تلويزيوني، توليد كردم كه از شبكه هاي يك و دو سيما، پخش گرديده است. اكنون با مطالبي در خصوص چگونگي داشتن يك ارتباط موثر با كودكان از طريق بازي و هنر، در قالب مقاله و ويديو هاي آموزشي، در خدمتتان هستم...

افزودن دیدگاه

Advertisement