کارگاه های فرزند پروری فریبا اباذری

دومین جلسه دوره کارگاهی ” آینه ات را پاک کن” برگزار شد

شما می توانید فیلم کار گاه را با تخفیف ویژه، از سایت ایوند پیش خرید نمایید

دومین جلسه روش های تربیت و حل مشکلات کودک 

روز جمعه ۴ خرداد از ساعت ۹ تا ۱۳ برگزار گردید. 

 

کارگاه تربیت کودک"آینه ات را پاک کن"

در این جلسه بخش دیگری از مشکلات کودکان که بعضاً بزرگسالان نیز درگیرآن هستند،  ریشه یابی شده و راهکارهایی برای پیشگیری و مقابله با آنها ارایه گردید. 

در بخش اول با تدریس استاد اباذری، شرکت کنندگان با مسیر عصبی و نقش آن در  شکل گیری عادات خوب و بد و تاثیر آن در تربیت کودک به طور کامل آشنا شدند.

کارگاه تربیت کودک " آینه ات را پاک کن"

در همین بخش انواع ترس ها و ریشه های آن به طور مفصل بررسی شد و شرکت کنندگان با ترس هایی که گه گاه نا خواسته به کودک وارد کرده اند، آشنا شدند.

در همین بخش  شرکت کنندگان آموختند که چگونه با ترس های بیمارگونه برخورد کنند و راهکارهای مقابله با اینگونه ترس ها که هم در بزرگسالان و هم در کودکان وجود دارد نیز، ارایه گردید. 

کارگاه تربیت کودک" آینه ات را پاک کن"

 بخش دوم با تدریس استاد علیرضا کرمی، خشم و ریشه های آن بررسی گردید و شرکت کنندگان با تفاوت خشم و عصبانیت آشنا شدند.

کارگاه تربیت کودک"آینه ات را پاک کن"

در بخش دیگر استاد کرمی تعارض بین زوجین و دلایل آن را ریشه یابی کرده و چند راهکار ساده برای کنترل خشم و حل تعارض به شرکت کنندگان آموزش دادند. 

کارگاه تربیت کودک"آینه ات را پاک کن" در بخش آخر کارگاه که استاد اباذری مدرس آن بودند، ابتدا گفته شد که آیا والدین حق دارند که خشمگین و یا عصبانی شوند؟ و در ادامه انواع و ریشه های پرخاشگری در کودکان به طور مفصل توضیح داده شد.

جهت آشنایی بیشتر با این مبحث می توانید این فیلم را تماشا کنید.

پرخاشگری در کودکان

در انتهای کارگاه، با بازسازی ذهنی و تصویری بعضی از صحنه ها و اتفاقاتی که موجب خشم و عصبانیت والدین می شود، روش های برخورد با آن و چگونگی گفتگو با کودک به صورت عملی تمرین گردید.

کارگاه تربیت کودک"آینه ات را پاک کن"

کارگاه تربیت کودک"آینه ات را پاک کن"

کارگاه تربیت کودک"آینه ات را پاک کن"

و این جلسه هم با یک عکس دسته جمعی به پایان رسید

کارگاه تربیت کودک آینه ات را پاک کن

جلسه سوم روز جمعه ۱۱ خرداد با بررسی دیگر مشکلات کودکان مانند دروغگویی، خجولی، بد غذایی و غیره برگزار می گردد و ریشه ها و راهکار های مقابله با آنها به صورت علمی و عملی آموزش داده خواهد شد.

 

مطالعه بیشتر
چرا بچه من پرخاشگر است؟

اگر تمایل دارید فیلم کامل این دوره را  با تخفیف ویژه تهیه کنید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

کارگاه تربیت کودک"آینه ات را پاک کن"

 

#مراقب_کودکی_کودکمان_باشیم

فريبا اباذري

سلام فريبا اباذري هستم.حدود 25 سال است در حوزه ي مسايل مرتبط با زنان و كودكان پزوهش مي كنم و در حال حاضر دانشجوی ارشد روانشناسی کودک و نوجوان هستم.
حاصل بخشي از تحقيقاتم در حوزه ي كودكان و نوجوانان را در قالب برنامه هاي مستند و علمی تلويزيون تولید کردم كه از شبكه هاي يك و دو سيما، پخش گرديده است.
4 جلد کتاب با عنوان" چهارگوی شیشه ای " با موضوع تربیت کودک قبل از تولد تا پایان 6 سالگی را نیز تالیف نموده ام .
اكنون با مطالبي در خصوص تربیت صحیح و برقراری ارتباط موثر با كودكان از طريق بازي و هنر، در قالب مقاله و ويديو هاي آموزشي، کارگاه ،دوره و سمینارهای آموزشی در خدمت والدین و مربیان عزیز هستم...

افزودن دیدگاه