فرزندفردا

افزایش دقت و تمرکز در کودک بخش اول

افزایش دقت و تمرکز کودک، یکی از موضوعاتی است که بسیاری از والدین با آن رو به رو هستند

نداشتن دقت و تمرکز فرزندشون هست. این مسئله سوال خیلی از والدینی هم بود که از طریق شبکه های اجتماعی سوالاتشون رو برای من ارسال می کنن در این سری ویدیو ها به این سئوال پاسخ خواهم داد.

دقت و تمرکز کودک رابطه مستقیمی با کنجکاوی او دارد. کودک به طور طبیعی کنجکاو و با انرژی است و به طور طبیعی متفاوت . اگر  وظیفه ای که برعهده آنها قرار می دهیم، برایشان جذاب نباشد، به سرعت خسته می شوند. و خیلی سریع توجه شان را به موضوع جالب تری جلب می کنند. بر خلاف بزرگسالان که در انجام وظایفشان قدرت انتخاب چندانی ندارند. 

مطالعه بیشتر
در کارگاه "آینه ات را پاک کن" چه گذشت؟

بازی و افزایش دقت و تمرکز کودک 

دقت و تمرکز را هم می‌توان مانند دیگر مهارت‌ها،بهبود بخشید. پس از مدتی،دقت و تمرکز، در ضمیر ناخودآگاه کودک  می نشیند و به صورت اتوماتیک جزو خصوصیات رفتاری او می شود. . بازی می تواند راه بسیار مناسبی برای افزایش دقت و تمرکز کودکان باشد. انواع بازی های خانگی که والدین می توانند با کودک خود به راحتی انجام دهند وجود دارد. 

 
 کتاب خواندن، از سنین پایین می تواند روی دقت و تمرکز کودک اثرات مثبت فراوانی داشته باشد 
مقاله : کودک و فواید کتابخوانی در این زمینه مطالب مفید و جذابی دارد. لطفا مطالعه کنید. 
 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک های افزایش دقت و تمرکز در کودک، 
پیشنهاد می کنیم، ویدیوهای آموزشی ما را در مورد  تربیت کودک ببینید. 
 
 
 
 

مراقب کودکی کودکمان باشیم

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

فريبا اباذري

سلام فريبا اباذري هستم.حدود 25 سال است در حوزه ي مسايل مرتبط با زنان و كودكان پزوهش مي كنم و در حال حاضر دانشجوی ارشد روانشناسی کودک و نوجوان هستم.
حاصل بخشي از تحقيقاتم در حوزه ي كودكان و نوجوانان را در قالب برنامه هاي مستند و علمی تلويزيون تولید کردم كه از شبكه هاي يك و دو سيما، پخش گرديده است.
4 جلد کتاب با عنوان" چهارگوی شیشه ای " با موضوع تربیت کودک قبل از تولد تا پایان 6 سالگی را نیز تالیف نموده ام .
اكنون با مطالبي در خصوص تربیت صحیح و برقراری ارتباط موثر با كودكان از طريق بازي و هنر، در قالب مقاله و ويديو هاي آموزشي، کارگاه ،دوره و سمینارهای آموزشی در خدمت والدین و مربیان عزیز هستم...

افزودن دیدگاه

پربازدیدترین مطالب