نوروز 1400

کارگاه غیر حضوری مربی کودک خود باشید

راهکارهایی برای برقراری ارتباط موثر و تربیت کودکان


 تعلیم و تربیت، دانه ای در درون شما نمی کارد،
     اما دانه های شما را می رویاند.   
                                                ((جبران خلیل جبران))

سلام به شما دوست گرامی

پس از برگزاری چندین دوره موفق کارگاه “مربی کودک خود باشید”  به صورت حضوری و بنا به درخواست والدین عزیز که به دلیل دوری مسافت و یا مشغله های کاری، امکان حضور در کارگاه را نداشتند، تصمیم گرفتیم این کار گاه را از این پس ه صورت غیر حضوری ارایه نماییم.

مربی کودک خود باشید

همانگونه که می دانید، مربی کودک بودن، نیازمند دانش و رعایت اصولی است که با فراگرفتن آن می توانید از عهده آن برآیید.

تکنیک هایی که در این کارگاه خواهید آموخت، به شما کمک می کند، علاوه بر ایجاد ارتباط موثرتر با فرزند خود و یا کودکانی که در اطرافتان حضور دارند، بسیاری از مسایل و مشکلاتی که بین شما و سایر اعضای خانواده به وجود می آیند را نیز مدیریت کنید.

شما با دانستن خصوصیات یک مربی خوب و انجام تمرین های این دوره، می توانید توانایی های خود را برای حل تعارض در خانواده افزایش داده و ارتباط صمیمی تری با فرزندان و همسر خود  برقرار کنید تا خانواده ای شادتر داشته باشید. 

اگر دوست دارید مربی کودکتان باشید

و می خواهید مشکلات رفتاری و روحی کودکتان را خودتان حل کنید

این کارگاه برای شماست…

کارگاه مربی کودک خود باشید

شما چه بخواهید چه نخواهید اولین مربی و روانشناس کودک خودتان هستید…

فقط باید کمی بیشتر مطالعه و  تمرین کرده و دانسته هایتان را عملی کنید.
چگونگی آن را ما در این کارگاه آموزشی  به شما خواهیم گفت…

شما در کارگاه غیر حضوری ” مربی کودک خود باشید ”

 چند تکنیک خواهید آموخت که پس از آن می توانید ارتباط موثرتری با کودکتان داشته باشید و خودتان تا حد امکان، مشکلات فرزندتان را حل کنید.

در این کارگاه ما به شما :

یک چوب جادو

کارگاه مربی کودک خود باشید

و یک صندوقچه ی جواهرات می دهیم…. 

کارگاه مربی کودک خود باشید


اینها چی هستند و چه ارتباطی با تربیت کودک دارند؟

یکی از مهمترین اصول یاد گیری، مرور، تکرار و تمرین مطالبی است که می خوانیم و یا به صورت های مختلف می آموزیم.

ما  درطول کارگاه ” مربی کودک خود باشید” با استفاده از این ابزاربه شما خواهیم گفت که چگونه مطالب را مرور کرده وبا تمرین، آنها را  به خاطر بسپارید.


 در این کارگاه چه چیزهایی گفته می شود؟

سر فصل های کلی 

مربی بودن یعنی چه و یک مربی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

همانطور که می دانید یک مربی خوب باید اول خودش را بشناسد تا بعد بتواند با شاگرد یا شاگردانش  ارتباطی صحیح برقرارکند. به همین دلیل، اولین بخش این کارگاه را به آشنایی با  خصوصیات یک مربی خوب اختصاص دادیم تا فرصتی برای ارزیابی خودمان باشد.

مغزهای سه گانه چیست و چه نقشی در تربیت کودک دارد؟

در این بخش علاوه بر توضیحات استاد اباذری، یک فیلم مستند آموزشی پخش می شود  که به زیبایی این مغزها را معرفی کرده و شما را با زبان کودکی که  قطعاً زیاد شنیده  اما شاید تا به حال  اینگونه به آن نگاه نکرده بودید ، آشنا می سازد. ( این فیلم در کارگاه حضوری نمایش داده نشده و مخصوص این محصول در موسسه فرهنگی هنری شیدنگاران  ترجمه و صدا گذاری گردیده است )

مدل فکری ( Mindset) چیست؟ 

بسیاری از مشکلات تربیتی و رفتاری در جوامع و اقوام از طرز تفکر هایی نشات می گیرد که در بین افراد آن جامعه رایج است و این مشکلات زمانی شدت می گیرند که برخی از این تفکرات، تبدیل به باور و یا تعصب می شوند. و بدترین بخش این اتفاق، عدم  آگاهی نسبت به این اشتباه و انتقال آن به کودکان و نسل های بعدی است.

در این بخش، استاد مدل های فکری را به طور کامل توضیح داده و مطلب با پرسش و پاسخ و تمرین های دونفره  شرکت کنندگان در کارگاه  به طور کامل، آموزش داده می شود. شما پس از دیدن تمرینات شرکت کننده های درکارگاه حضوری با انجام  تمرینات آن در کتابچه تمرین، به صورت فردی یا با همکاری یک همراه در منزل ، این بخش را به طور کامل خواهید آموخت.

ما چطور الگویی برای بچه هایمان هستیم؟

در این بخش از کارگاه، استاد اباذری  رفتارهایی که کودکان از والدین الگو می گیرند را مورد بررسی قرار داده و  تاثیر  آن را با یک فیلم آموزشی کوتاه، مورد بررسی بیشتر قرار می دهد.

ارتباط موثر با کودک یعنی چه؟

حتما این کلمه را زیاد شنیده اید اما معنی واقعی این کلمه چیست و اینکه چگونه می توان آن را ایجاد کرد ، موضوع این بخش از کارگاه می باشد

فرمول بختگ چیست؟

به گفته ی اغلب  شرکت کننده ها،  یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین بخش های کارگاه  ” مربی کودک خود باشید ” این بخش است. شما با انجام تمرینات عملی که نمونه هایی از آن را در کارگاه می بینید و سپس خودتان آن را انجام خواهید داد، می آموزید که چگونه با درک احساسات کودک و یک گفتگوی صحیح ، رفتار و تنش های کودک خود را هدایت کرده و با او یک ارتباط خوب و موثر برقرار کنید.

هفت مسئله که اغلب والدین را نگران می کند

در این بخش استاد اباذری ، فهرستی ازهفت مشکل اساسی که والدین با کودکان خود دارند را ارایه کرده و با توجه به مباحثی که در کارگاه گفته شده،  روش های پیشگیری و حل آنها را مورد بررسی قرار می دهد.

مربی کودک خود باشید
جهت تهیه این محصول،  روی تصویر آن کلیک کنید

اگرمی خواهید درباره ی مدرس کارگاه استاد فریبا اباذری بدانید روی عکس کلیک کنید

مربی کودک خود باشید

با تهیه این محصول چه چیزهایی به دست می آورم؟

بیش از ۱۲۰ دقیقه فیلم آموزشی

جزوه الکترونیک کارگاه

کتابچه رنگی تمرین

۲۰ درصد تخفیف برای خرید هر یک از محصولات  الکترونیک سایت  و ثبت نام در کارگاه  و دوره های حضوری

 

 

مربی کودک خود باشید
جهت تهیه این محصول روی آن کلیک کنید

 

 مبلغ سرمایه گذاری این محصول:

  ۱۶۰ هزار تومان 

چرا اینقدر کم؟

چون اولویت  اول ما آموزش افراد بیشتر و رسالت ما اصلاح و ایجاد ارتباط صحیح و موثر والدین با کودکان می باشد نه کسب درآمد.
ما معتقد هستیم تربیت کودک، بیست سال قبل از تولدش شکل می گیرد و اگر امروز شما کودکتان را به گونه ای تربیت کنید که درآینده بسیاری از مشکلات بزرگسالان امروزرا نداشته باشد، نه تنها خانواده ای شاد و موفق خواهید داشت بلکه  پدر و مادرانی را تربیت می کنید که ذاتاً یک مربی کارآزموده هستند و کارشان در تربیت فرزندانشان به مراتب آسان تر از شما خواهد بود.
پس بیاید دست در دست هم، برای داشتن آینده ای خوب برای فرزندان و فرزندانِ فرزندانمان، بیاموزیم تا بتوانیم به خوبی، آموزش دهیم.

      ارزش معنوی آن چقدر است؟

جواب این سئوال را از زبان تعدادی از شرکت کنندگان در کارگاه بشنوید

 

ضمانت ۱۰۰ در صد بازگشت وجه در صورت عدم رضایت 

با همه ی این تعاریف ، اگر از کارگاه راضی نبودید بدون هیچ پرسش و پاسخی کل مبلغ را به شما عودت خواهیم داد.


 گزیده ای ازتصاویرسمینار، کارگاه ودوره های حضوری 

مربی کودک خود باشید
تمرین گفتگو با کودک در کارگاه مربی کودک خود باشید
دوره آموزشی  " آینه ات را پاک کن"  حل مشکلات قدیمی  کودکان با روش های جدید
کارگاه آشنایی با مغز های سه گانه منطقه خانی آباد
کارگاه آموزشی فریبا اباذری
تربیت کوانتومی

سمینار تربیت کوانتومی ۱ آذر ۹۷
مربی کودک خود باشید
سمینار تربیت کوانتومی ۱ آذر ۹۷
سمینار تربیت کوانتومی
عوامل اجرایی سمینار تربیت کوانتومی
مربی کودک خود باشید
کارگاه شناخت کودک از طریق آشنایی با مغز های سه گانه منطقه کوهسار
کارگاه نقشه خوان فریبا اباذری قم
مربی کودک خود باشید
دوره آموزشی
” آینه ات را پاک کن”
 حل مشکلات قدیمی  کودکان با روش های جدید 
مربی کودک خود باشید

دوره آموزشی 
” آینه ات را پاک کن”
 حل مشکلات قدیمی  کودکان با روش های جدید
مربی کودک خود باشید
کارگاه کنترل خشم و حل تعارض
مربی کودک خود باشید
کارشناسان ارتباط موثر با کودک

بخشی از نظرات مکتوب شرکت کننده ها در کارگاه مربی کودک خود باشید

مربی کودک خود باشید
مربی کودک خود باشید
مربی کودک خود باشید

   می خواهم این محصول را تهیه کنم

مربی کودک خود باشید
برای تهیه  این محصول روی تصویر آن کلیک کنید

اگرقبل از تهیه این محصول نیاز به مشاوره دارید

 این فرم را پر کنید تا جهت مشاوره با شما تماس گرفته شود و یا نام و نام خانوادگی خود را به همراه جمله مربی کودک خود باشید به شماره ۰۹۳۹۳۴۵۷۲۳۳ پیامک کنید

درخواست مشاوره

بعضی ها می پرسن چرا اسم دپارتمان آموزشی شما جهان کودکه ؟

« جهان کودک در نقاشی » حدود ۲۰ سال پیش در جریان تولید یک برنامه ی تلویزیونی با موضوع روش های صحیح آموزش هنر به کودکان، متولد شد.

جهان کودک

بعد از موفقیت این مجموعه در شبکه ی دو سیما، گروه سازنده، مجموعه ی « نوجوان » را برای شبکه ی اول سیما طراحی و تولید نمودند که آن برنامه هم با استقبال مخاطبان رو به رو شد.

جهان کودک


اما سال ها گذشت و این گروه به دلیل سیاست شبکه های مختلف سیما، موفق به تولید برنامه هایی با آن انسجام و محتوا نشدند و به اجبار در موضوعات دیگر شروع به ساخت و تولید برنامه نمودند. تا اینکه در جریان تحقیقاتی جدیدبرای تولید برنامه هایی از این دست، متوجه نیاز جامعه و والدین برای داشتن اطلاعاتی در زمینه ی برقراری ارتباط موثر با کودکان خود گردیدند.
همین بهانه کافی بود تا آتش آن عشق فراموش شده دوباره شعله بگیرد و رسانه ای با نام « جهان کودک» در سال ۹۶ متولد شود.

جهان کودک چه می گوید؟

        « مراقب کودکی کودکمان باشیم»

این شعاری است که ما برای هشدار به والدین و همه ی افرادی که با کودک سر و کار دارند طراحی کردیم تا در همه ی زمان ها و مکان ها، همگان را متوجه اهمیت توجه به سلامت روحی و جسمی کودکان، بنماییم.
برای رسیدن به این هدف، دو ابزار لازم و تاثیر گذار یعنی هنر و بازی را بهانه قرار داده و سعی داریم کلیه ی مسایل تربیتی و آموزشی در خصوص کودکان را در قالب کارگاه ، سمینار، فیلم و صوت های آموزشی به علاقمندان ارایه دهیم.

 در زمان کوتاه شروع این فعالیت موفق شدیم بیش از ۵۰ مقاله، ویدیو و فایل صوتی آموزشی تولید نموده و به شما عزیزان مشتاق به یاد گیری هدیه نماییم.

ویدیوی آموزشی رایگان ” تنبیه کودک آری یا نه “

متن فیلم « تنبیه کودک آری یا نه ؟ بخش دوم »

  سلام دوستان اگه خاطرتون باشه توی فایل قبلی گفتیم که تنبیه کردن یکی از ابزارهای تربیت کودکه. اما چه تنبیهی؟

اصلا ببینیم تنبیه یعنی چی؟ تعریف لغت نامه ای تنبیه یعنی آگاه کردن شخص نسبت به کار اشتباهش، بیدار کردن،گوشمالی دادن و مجازات کردن معانی دیگه ای هست که برای تنبیه آورده شده.
حالا در فرهنگ عمومی جامعه تنبیه چی معنی شده؟ کتک زدن…… هممون هم خوردیم…… بعضی وقتا نوش جونمون …اما بعضی وقتاشم خدایی حقمون نبود…مخصوصاً توی مدرسه که واسه پاک نویس نکردن دیکته و نوشتن اون خر وار ها مشق شب کلی خط کش کف دستمون می خورد… یادتون چه احساس داشتین؟

کتک چند تا « ت » در کودک به وجود می آره:« ت » اول« ت» ترسه. والدین اولین و مهمترین پناهگاه کودک و محلی برای فرار از دست چیز ها و آدم های ترسناک هستن. حالا اگه همین والدین خودشون اون آدم ترسناکه بشن این بچه چیکار باید بکنه….اونوقت می ره توی کوچه و خیابون و اونجا دنبال امنیت می گرده. این اتفاق یعنی یک زنگ خطر بزرگ در دوره ی نوجوونی. کودکی که از والدینش بترسه و از اونا دوری کنه، شک نکنید که دردام افراد نا مناسبی که به ظاهر بهش محبت می کنن می افته. و دیگه ته قصه رو هم خودتون می دونین.

تای بعدی تنفره… کودکی که از والدینش کتک می خوره چیزی که در ذهنش می مونه یک تصویر زشت از یک آدم عصبانیه. کودک فکر می کنه اون آدم اصلاً دوسش نداره چون کاری کرده که اون دردش بگیره….. معمولا فرزندانی که در بزرگسالی تمایلی به والدینشون ندارن اغلب کسانی هستند که وقتی بچه بودن زیاد کتک می خوردن.تلافی کردن هم یکی از این « ت » ها هست. کتکش زدی….الان زورش بهت نمی رسه…خوب می ره توی آشپزخونه یه چیزی رو می شکنه یهو بی هوا نشستی… گوش موبایلت می یاد وسط اتاق شیش تیکه می شه. ..اون که کتکه رو خورده بازم می خوره…… اینجوری دلشو خنک می کنه… البته بچه ها تو هر سنی تلافی کردن مخصوص خودشون رو دارن بعضی ها خیلی خلاقن و بلاهایی سر والدین می یارن که به قول معروف ( نمی فهمی از کجا خوردی… ) خلاصه …حواستون جمع باشه

تای بعدی تحقیره. کودکی که با گناه یا بی گناه کتک بخوره احساس بدبختی و حقارت می کنه. مخصوصاً اگر در حضور دیگران یا دوستاش تنبیه بشه که به شدت روی اعتماد به نفس و عزت نفسش هم اثر می زاره. ریشه ی خیلی از رفتار های عصبی، پرخاشگری ، گوشه گیری و افسردگی در کودکان همین تنبیه های بدنیه. آخرین تایی که کتک خوردن به کودک می ده ،

تو سری خور شدنه... بچه ها دو دسته هستن یا تسلیم می شن و تا آخر عمرشون هر کی زد تو سرشون می گن خوب و سرشون رو بلند نمی کنن یا ادای تو سری خور ها رو در می یارن و زیر زیرکی کارشون رو انجام می دن که این دسته هم برای خودشون و هم برای اطرافیان گاهی خطرناک هستن. البته اگه کمی بیشتر فکر کنیم تنبیه بدنی تاهای زیادی داره که اگر به جای همه ی اینا بتونیم یک تای « تحمل » بذاریم و روش های دیگه ی تربیتی رو انجام بدیم، اتفاق های خوبی هم برای فرزندمون و هم برای خودمون در مسیر تربیتش می افته.

من فریبا اباذری هستم مدرس مهارت های برقراری ارتباط با کودک از طریق هنر و بازی

پایان فیلم

مربی کودک خود باشید
برای تهیه این محصول روی تصویر آن  کلیک کنید

لطفا ، حتماً 
مراقب کودکی کودکتان باشید